Pracownia Architektury Krajobrazu – Karolina Gidaszewska | Krotoszyn
Pracownia Architektury Krajobrazu

Karolina Gidaszewska

O nas

Nasza Pracownia oferuje nieszablonowe rozwiązania, cechujące się estetyką i funkcjonalnością. Kompilacja tych czynników jest gwarancją przyjaznego i harmonijnego otoczenia domu, siedziby firmy czy instytucji, wreszcie terenów zieleni publicznej.
Z upodobaniem realizujemy pomysły naszych Klientów, a indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz pasja projektowania, pozwala nam tworzyć miejsca oryginalne i ciekawe oraz nawiązujące stylem do otoczenia.
Poza licznymi inwestorami indywidualnymi zaufały nam również instytucje. Wśród naszych klientów znaleźć można m. in.: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie, Urząd Miejski Kościana, Gminę Poniec, Gminę Krobia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie (k. Krotoszyna), firmę Salony Optyczne „VISUS” w Krotoszynie.

”Chcesz być szczęśliwy kilka chwil? – upij się. Kilka lat? – Ożeń się. Całe życie? – załóż ogród… – Konfucjusz

 Jestem absolwentką (2005) kierunku Kształtowanie Terenów Zieleni na Akademii Rolniczej w Poznaniu gdzie ukończyłam także Studium Przygotowania Pedagogicznego (2003-2005). Doświadczenie zdobyłam w renomowanej Pracowni Architektury Krajobrazu i Rzeźby „Zielenią pisane” w Toruniu (2003-2007), natomiast od 2008 roku z powodzeniem prowadzę własną pracownię nastawiona zarówno na klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.
W okresie pracy na własny rachunek zajmowałam się przede wszystkim tworzeniem projektów zieleni oraz ich realizacją. Drugą sferą mojej działalności jest praca trenerska. Prowadzę warsztaty rękodzielnicze m.in.: decoupage, Iris folding, tworzenie tradycyjnych wieńcy dożynkowych oraz warsztaty z zagospodarowania małej przestrzeni z materiałem nasadzeniowym, wreszcie warsztaty dekoracji wnętrz. Aktualnie (od 2013) pracuję także jako nauczyciel w Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., natomiast wcześniej (2012-2014) byłam nauczycielem w Policealnej Szkole Florystycznej w Zespole Szkół dla Dorosłych „Profesja” w Krotoszynie.
W  2014 roku uczestniczyłam w  prestiżowym projekcie „Nauka w przestrzeni” realizowanym przez konsorcjum projektowe tworzone przez Politechnikę Poznańską, Stowarzyszenie Wędrowni Architekci oraz Fundację Twórców Architektury w ramach grantu „Ścieżki Kopernika” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wspólnie z  dr hab. inż. arch. Radosławem Barkiem  przygotowałam scenariusz zajęć interdyscyplinarnych o kształtowaniu przestrzeni pt. „Ogrody renesansowe-renesans ogrodów”. Miało to na celu rozbudzenie u uczniów koźmińskiego technikum chęci świadomego i  harmonijnego kształtowania przestrzeni oraz zachęcanie do lepszego poznania przestrzeni w której żyjemy.